Metody pracy

W pracy pedagogicznej nauczycieli przyjmujemy zasadę wielokierunkowości oddziaływania na dziecko, która jest naszym zdaniem jedynym sposobem na osiąganie umiejętności wielorakich przez dzieci.

Stosujemy wielostronne ćwiczenia o zróżnicowanym charakterze, które prowadzą do stymulacji wszystkich sfer rozwoju małego dziecka. Nauczyciele podejmują wielokierunkowe poszukiwania w zakresie dobierania metod najskuteczniejszych dla ich wychowanków.

Stosowanie metod aktywizujących pozwala na autentyczną pracę z dzieckiem, a zatem jest szansą na osiąganie przez dziecko sukcesów.

Stwarzamy dziecku warunki umożliwiające mu wykorzystywanie w pełni znajdujących się w nim potencjalnych możliwości intelektualnych.

Stosujemy metody eksponujące (przez przeżywanie), praktyczne (przez działanie), problemowe (przez odkrywanie). Odpowiednia korelacja działań pedagogicznych z oczekiwaniami i potrzebami wychowanków przynosi satysfakcjonujące efekty w przygotowaniu dzieci do późniejszych obowiązków szkolnych.