Nasze przedszkole

Nasze przedszkole z zewnątrz nie wygląda jak budynek użyteczności publicznej, przypomina raczej dom jednorodzinny. Sprzyja to pozytywnemu odbiorowi przedszkola przez dzieci, które w chwili przekroczenia jego progu czują się w nim... jak w domu.

Budynek powstał od razu z myślą, że będzie pełnił funkcję placówki przedszkolnej, dlatego też spełnia wszystkie wymogi narzucone przez prawo Unii Europejskiej (wysokie pomieszczenia, wentylacja, odpowiednich rozmiarów klatka schodowa, instalacja p.poż). Do dyspozycji naszych podopiecznych są trzy dobrze wyposażone przestronne sale, a przy nich toalety i sanitariaty wielkością dostosowane do dziecięcych potrzeb. Dzięki takim rozwiązaniom dzieci cały czas znajdują się pod opieką nauczycieli (nie wychodzą na korytarz). W przedszkolu znajduje się również pokój do indywidualnej pracy z dzieckiem, gdzie odbywają się zajęcia z psychologiem, logopedą, inne.

W pełni wyposażone zaplecze kuchenne przedszkola zapewnia naszym dzieciom świeże i zdrowe posiłki przygotowywane z bezpiecznych produktów, na których wybór mamy wpływ (sami dokonujemy ich zakupu). Panie kucharki dbają o to, aby posiłki były smaczne i wartościowe. Podajemy je dzieciom bezpośrednio po przyrządzeniu, dzięki czemu jesteśmy spokojni o ich brzuszki.

Dbamy o to, by dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu. Przy przedszkolu znajduje się plac zabaw  wyposażony w zjeżdżalnię , karuzelę, huśtawki, sprężynowce, piaskownicę oraz sezonowo wystawiane zabawki motoryzacyjne. Dzięki tym sprzętom podczas zabawy usprawniana jest mała i duża motoryka.