Ćwiczenia logorytmiczne są bardzo istotne z punktu widzenia prawidłowego rozwoju wszystkich dzieci, nie tylko tych, które wykazują nieprawidłową mowę czy mają problemy z koordynacją ruchową. W zasadzie na zajęcia logorytmiczne powinny uczęszczać wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym. Stosuje się tu elementy gimnastyki  estetycznej (z ukierunkowaniem na piękno ruchu) z ćwiczeniami słowno-ruchowymi, których najważniejszym elementem jest rytm. Specjalne ćwiczenia kształtujące ruchy całego ciała (makroruchy) wpływają pośrednio na usprawnienie narządów mowy (mikroruchy). Logorytmika ma wpływ na kształcenie słuchu muzycznego, wyrabia poczucie rytmu, uwrażliwia dzieci na muzykę, uczy koncentracji, samodzielnego, sprawnego myślenia, kształci charakter.

Zajęcia indywidualne i grupowe z logopedą panią Olgą Kryzińską-Kloką odbywają się we wtorki w godzinach ustalonych przez prowadzącą. Koszt 40zł - jedno zajęcie.