Robotyka to zajęcia, w trakcie których uczestnicy pracują w 2 osobowych zespołach. Aby ożywić specjalnego robota zbudowanego z zestawów Robo Kids dzieci muszą skorzystać z napisanego przez siebie programu, który powstaje poprzez złożenie obrazkowych kart. Robot odczytując obrazki zaczyna samodzielnie wykonywać powierzone mu zadania. Każde zajęcia do dodatkowo zaskakujące odkrycia naukowe i zagadki do rozwiązania. Zajęcia rozwijają u dzieci pomysłowość i wyobraźnię przestrzenną.

Zajęcia odbywają się w I i III piątek miesiąca w godz.10.00 - 11.00