09/03/2016 (środa) godzina 11.00

przedstawienie teatralne pt.

Gdzie jest moja bajka?

Pod tym tytułem znany i bardzo lubiany przez dzieci duet dwóch

sympatycznych postaci, czyli Czocher i jego pan zaprasza na pełną

humoru i edukacyjnych treści opowieść o poszukiwaniu swojego

miejsca w świecie. Dzieci mogą się z niej dowiedzieć, że w życiu nie

można mieć wszystkiego, a wartości takie jak przyjaźń i tolerancja

są cenniejsze niz posiadanie telefonów komórkowych. W spektaklu

występują także lubiane przez dzieci postaci z inncy bajek: Pinokio,

Kubuś Puchatek i Koziołek Matołek.

17/03/2016 (czwartek) godzina 10.00

wyjazd autokarem do Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej ul. Szegedyńska 9a na przedstawienie teatralne pt: "Kto pokona smoka?!" - na podst. Szewczyka Dratewki Marii Kownackiej w wykonaniu aktorów scen warszawskich. Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 3.

Za górami, za lasami, był sobie kraj nad krajami,

A na skale z piernika stał zamek Króla Gwoździka…

Pewnego dnia wydarzyło się wielkie nieszczęście – królewna, ukochana córka króla Gwoździka, została porwana przez straszliwego smoka, nasłanego przez złą Czarownicę. Na ratunek dziewczynie pośpieszyli królewscy rycerze oraz dzielny szewczyk, chcący ze szczerego serca pomóc królewskiej córce. Czy komuś uda sie ją uwolnić? Kto pokona smoka? Co można zyskać uprzejmością i dobrym sercem i czy zła Czarownica jest naprawdę taka zła, a smok groźny i niepokonany? Oraz czy władza i bogactwo są w życiu najważniejsze?

Odpowiedzi na te pytania poznacie, jeśli wybierzecie sie razem z nami na grzbiecie Siwka – Złotogrzywka w podróż do tego niezwykłego królestwa, w którym wszystko jest możliwe, jak to w teatrze lalkowym!

21/03/2016 (poniedziałek) godz.9.00

grupa "Motyle i Biedronki" oraz chętne dzieci z grupy "Misiów" jadą autokarem na Wystawę Edukacyjną Budowli z klocków Lego na Stadion Narodowy .

Na wystawie dzieci zobaczą eksponaty z klocków Lego z krainy baśni i filmów, jak również sławne sceny historyczne i budowle architektoniczne. Będą rownież interaktywne roboty oraz makiety do samodzielnego uruchamiania . Główną atrakcją wystawy jest 11-metrowy samolot Prezydenta Stanów Zjednoczonych zbudowany z miliona klocków! Na specjalnie wydzielonej powierzchni dzieci będą same mogły budować z klocków Duplo i Lego, a w edukacyjnym kinie oglądać filmy ze świata nauki.

23/03/2016( środa) godzina 11.00

Prezentacja – „Obyczaje wielkanocne dawniej i dziś” Spotkanie z polską tradycją.