5.10 (środa) godz.10.45 "W 7 dni dookoła bajek"

Wariacje na temat wierszy Jana Brzechwy

W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy Jana Brzechwy: Smok, Leń, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Czerwony Kapturek, Katar, Tańcowała igła z nitką.

Cześć! Nazywam się Smok Smokowski. Stworzył mnie sam Jan Brzechwa i mieszkam w swoim wierszyku. Niestraszny ze mnie zwierzak, choć straszny niejadek. Pewnego dnia nie chciałem zjeść obiadku i moja rozgniewana smocza mama wysłała mnie za karę w podróż po świecie bajek. Wędrówka trwała 7 dni, a każdego dnia lądowałem w innej bajce Pana Brzechwy. Trafiłem do Czerwonego Kapturka, który pomylił mnie z wilkiem. Tańcowałem z Igłą (tej od Nitki). Kaczka Dziwaczka nauczyła mnie zabawnego zaklęcia, dzięki któremu mogłem skakać z bajki do bajki. Niewiele brakowało, a ożeniłbym się z Biedronką, która czekała na Żuka. Kiedy chciałem się zdrzemnąć wołano na mnie Leń. Od tego wszystkiego dostałem Kataru. Narobiłem niemałego bałaganu, ale wiele też się nauczyłem. Jeśli nie chcecie zabłądzić w świecie bajek to mówię Wam – jedzcie obiadki! Ja właśnie siadam do moich ulubionych naleśników ze szpinakiem.

Elementy języka angielskiego:

• DNI TYGODNIA

Elementy interaktywne

• nauka zaklęcia

• nauka tańca animacyjnego „Igła szyje, nić się wije”

• nauka piosenki animacyjnej „W 7 dni”

14.10 (piątek) godz.10.30

Pasowanie na przedszkolaka - witamy nowe dzieci w naszym przedszkolu. Z tej okazji, jeżeli pogoda

pozwoli przez cały dzień na terenie ogrodu będą do dyspozycji dzieci dmuchane zamki. Dzieci będą

mogły się nimi cieszyć dzięki uprzejmości mamy Oli Siepsiak z grupy motyle Pani Annie Siepsiak , która

sponsoruje ich wynajęcie.

W imieniu rodziców, rady pedagogicznej i oczywiście dzieci

serdeczne podziękowania.

28.10.2016r.(piątek) godz.11.00 Zabawa Halloweenowa

Znalezione obrazy dla zapytania darmowe gify Halloween

Zapraszamy wszystkie duszki, zjawy, czarownice i innych przebierańców do wspólnej

zabawy. W programie tace, konkursy i dużo radości.W trakcie zabawy dzieci poznają i

utrwalą słówka w języku angielskim związane z Halloween. Dzieci mogą być przebrane

dowolnie.Stroje zapewniają rodzice przynosząć je w dniu zabawy do przedszkola.

Dzieci zostaną w nie przebrane przez nauczycieli.